HAKKIMIZDA

1977 yılında hobi arıcılık yapmak amacıyla arıcılığa başlayan Hasan YAVUZ 1980 yılında ticari arıcılığa başlamış ve her geçen yıl daha da üzerine koyarak teknik arıcılıkta meydana gelen değişimleri takip ederek çeşitli projeler üretmiş ve üretim hacmini genişleterek YAVUZBAL markasıyla marka olma ve kurumsallaşma adına önemli bir yol katetmiştir.

2004 yılında satışa sunulan her ürün için ayrı ayrı Gıda Üretim izni belgeleri alınmış ve Antalya’nın ilk üretim izinli ve tescilli Markası olmuştur. Üretim aşamasından paketlenmiş son ürün haline gelinceye kadar geçen her süreçte titizlikle davranılmakta, kaliteli güvenilir ve standart ürünler elde edilmektedir. Üretim proses aşaması Akdeniz Üniversitesi Organik Tarım Bölümü Öğretim Görevlisi Arıcılık Uzmanı Gıda Yüksek Mühendisi Dr. İbrahim YAVUZ tarafından kontrol edilmektedir. Ürün saflığı ve kalitesinin saptanması amacıyla akredite olmuş laboratuvarlarda gerekli analizler yaptırıldıktan sonra Dr. İbrahim YAVUZ tarafından incelenmekte ve uygunluğu neticesinde son ürün olarak paketlenmektedir.

Bu şekilde kovandan sofraya gelinceye kadar geçen tüm proses kontrol edilmektedir. Yavuzbal, nesilden nesile aktarılan tecrübeler ve bilimsel çalışmalar ışığında günümüze kadar çalışmalarını sürdürmüştür. 2011 yılında Bilim sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde başlayan propolis, arı sütü ve apiterapi Ar-Ge çalışmalarımız TÜBİTAK projeleri ile devam etmektedir. Akdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent bünyesindeki Ar-Ge ofisimizde apiterapi alanında bilimsel çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşterilerimize güvenilir, kaliteli ve en doğal ürünleri sunmaya devam edeceğiz.

Dr. İbrahim YAVUZ

Akdeniz Üniversitesi

Organik Tarım Bölümü