Antalya Teknokent Genel Müdürlüğü görevi Yavuzbal Apiterapi kurucusu ve Genel Müdürü İbrahim YAVUZ’a tevdi edildi.

Akdeniz Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak görev yapan İbrahim YAVUZ; ANTALYA Teknokent Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Akdeniz Üniversitesi’nde akademisyen olan İbrahim Yavuz, yaptığı açıklamada, “Antalya Teknokent Genel Müdürlüğü görevi şahsıma tevdi edildi. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Daha yapacak çok işimiz var” dedi.
Batı Akdeniz Teknoloji Geliştirme bölgesi başlığı altında 4 Kasım 2004 te kurulan ve 1 Ocak 2005 te faaliyete geçen Antalya Teknokent Yönetici ve İşletici A.Ş. 4691 sayılı kanunla kurulmuş olup çeşitli sektörlerden Ar-Ge odaklı ileri teknoloji üreten ve kullanan inovatif şirketleri bünyesinde barındırıyor. Antalya Teknokent turizm, sağlık sanayi yazılım perakende eğitim ve inşaat sektörlerinde yürütülen teknoloji odaklı projeleri destekliyor.
Akdeniz Üniversitesi’nin akademik bilgi birikimiyle ileri teknoloji kullanan firmaların inovatif fikirlerini sentezleyerek ekonomideki teknolojiye dayalı payı sürekli arttırıp teknoloji kullanan veya üreten firmalar arasında sinerji yaratarak küresel rekabete kaynak oluşturmayı kendisine misyon edinen kuruluş, Antalya’daki yenilikçi hareketler ve Ar-Ge’nin odak noktalarından birisi haline geldi.


DİĞER MAKALELER